Kontynuując serię recenzji sprzętu dla graczy, mam dla Was kolejny materiał, który pomoże niezdecydowanym. Oto recenzja słuchawek z mikrofonem, przeznaczonych dla wymagających graczy, czyli Steelseries Siberia V3 Prism.

O jakości wykonania i prezencji, wypowiadam się na poniższym filmiku.

Na wstępie warto zaznaczyć, że zestaw współpracuje zarówno z konsolą PlayStation 4, jak i komputerami klasy PC i Mac. Dla niektórych może to oznaczać ogromną wygodę i elastyczność przepinania pomiędzy różnymi urządzeniami, wyposażonymi w złącze USB.

Największą wadą tych słuchawek, która dla wielu z Was okaże się nieistotnym szczegółem, jest średniej jakości mikrofon, który spełnia swoje zadanie w przypadku komunikacji głosowej, ale na nic więcej nie można niestety liczyć. Z testem mikrofonu możecie zapoznać się tutaj:

 

Krótki kabel do połączenia z konsolą lub komputerem również może powodować parę problemów. Jeśli ktoś ma konsolę oddaloną o więcej niż 1,5m od miejsca gdzie siedzi, będzie musiał skorzystać z przedłużacza USB.

Brakuje również regulacji głośności na kablu, co w słuchawkach za ponad 500 zł może nieco dziwić, jednak w przypadku połączenia cyfrowego przez USB, ciężko byłoby pogodzić głośność systemową na wszystkich wspieranych urządzeniach. Pozostaje nam regulować głośność w systemie komputera lub za pośrednictwem ustawień w konsoli.

v3spec

Słuchawki testowałem zarówno z komputerem jak i konsolą PlayStation 4 i mogę je polecić każdemu, kto chce wyraźniej słyszeć przeciwników w takich grach jak Call of Duty, Battlefield czy Counter-Strike. Również amatorzy MMORPG i gier typu MOBA [League of Legends, Dota 2 itp], mogą liczyć na wzrost doznań słuchowych, co może owocować szybszą reakcją na popularne „pingi” innych graczy lub szybsze usłyszenie przeciwnika zakradającego się z boku, a spamującego umiejętnościami.

Rewelacyjna jakość dźwięku w swojej klasie cenowej, ergonomia podczas używania i wygoda, nawet po parogodzinnych maratonach z konsolą lub komputerem powodują, że Siberia V3 Prism podtrzymuje tradycję słuchawek z rodziny Siberia V i jest godnym polecenia produktem dla każdego wymagającego gracza. W tej kategorii cenowej są to najwygodniejsze słuchawki, jakie przyszło mi testować, nawet pomimo lekko pocących się uszu przy dłuższych posiedzeniach. Są lekkie i wytrzymałe, a zastosowanie elastycznych wiązań to strzał w dziesiątkę.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go na facebooku. Niech inni gracze wiedzą, co dobre ;)

Recenzja powstała dzięki uprzejmości firmy Steelseries, która zaopatrzyła mnie w sprzęt.

Steelseries-logo

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany