Skeltr to nietypowe połączenie klawiatury z przygotowanym slotem na włożenie urządzenia mobilnego – smartfonu lub tabletu. Po co?

Urządzenia można sparować przez bluetooth z klawiaturą i np. odpisać na SMS-a wstukując treść poprzez klawiaturę Skeltr. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to znaczne przyspieszenie komunikacji mobilnej. Oczywiście wszystko jest mocno uproszczone i by przełączać się pomiędzy trybem klawiatury do PC i do mobilnioków wystarczy wcisnąć jeden przycisk w lewym-górnym rogu Skeltra.

Zaraz Ci odpiszę

Prowadzenie konwersacji na Messengerze nie wymaga teraz minimalizowania gry ani brania telefonu do ręki. Wystarczy jeden klik i już można odpisać znajomemu – nie wiem, czy gdyby ROCCAT mi tego nie pokazał, sam wpadłbym na pomysł, że można to jeszcze bardziej ułatwić. Mam nadzieję, że pomysłodawca dostał upragnioną podwyżkę.

Odpisywanie na wiadomości to za mało? Wystarczy, że podłączymy do klawiatury zestaw słuchawkowy z mikrofonem i dodatkowo zepniemy telefon kablem mini-jack, by drugim przyciskiem (z symbolem słuchawki) odbierać połączenia i prowadzić rozmowy przez headset. Koniec ze ściąganiem słuchawek, bo dzwoni dziewczyna, mama lub kolejny PR-owiec z darami losu (wariant optymistyczny). Do zestawu jest też dołączony kabel z końcówką micro-USB, który będzie na bieżąco ładował smartfon lub tablet oraz dodatkowa podpórka pod nadgarstek, jeśli ta standardowa okaże się za krótka.

Aplikacja Twoim przyjacielem

Jeśli zainstalujemy aplikację ROCCAT Swarm na smartfonie, możemy zarządzać np. podświetleniem Skeltra – ale to nie wszystko! W dobie wszechobecnych aplikacji towarzyszących, stały podgląd na telefon to super sprawa. A jeśli ktoś streamuje, wrzucenie na ekran telefonu lub tabletu chatu z Twitcha znacznie przyspiesza proces interakcji z widzami, szczególnie jeśli nie posiadamy drugiego monitora z podglądem na Twitch/OBS. Swego czasu sam tak robiłem – przerzucałem czat Twitcha w formie feedu IRC do programu na tablecie, ale wtedy musiałem pamiętać o wyłączeniu wygaszania podświetlenia i zadbać o stałe źródło ładowania – teraz Skeltr robi to za mnie – jak dla mnie, full wypas :). Swarm pozwala na jeszcze więcej – możemy np. monitorować temperaturę podzespołów PC, a nawet odpalać gry z poziomu smartfona.

Roccat Skeltr soft

Jeszcze jedna rzecz bardzo mi się spodobała. Po pobraniu ROCCAT Swarm, dostajemy do dyspozycji dwanaście punktów, które możemy rozdysponować w głosowaniu na najbardziej pożądaną funkcję. Po zebraniu głosów, inżynierowie firmy widzą, na co jest największe zapotrzebowanie i starają się wprowadzić tę funkcję w następnej aktualizacji. Nie spotkałem się z taką formą zbierania danych wcześniej, a moim zdaniem to lepsza opcja niż zwyczajna ankieta.

Wygląd jest kwestią indywidualną

Skeltr bardzo przypomina serię Ryos, długa podpórka pod nadgarstki jest opcjonalna, ale szerokość klawiatury może przytłoczyć kogoś, kto na biurku nie ma zbyt dużo miejsca. Mam nadzieję, że w przyszłości ROCCAT zdecyduje się na smuklejszą, węższą i bardziej stylową klawiaturę, do której również będzie można podpiąć urządzenia mobilne.

Na minus muszę zaliczyć wysoką cenę – wersja którą testowałem kosztuje ponad 700 zł. Nie jestem w stanie zrozumieć, skąd taka wysoka cena za klawiaturę membranową. Za co płacimy? Za moduł bluetooth? Za oprogramowanie? Nie wiem, ale wg mnie przesadzono o co najmniej 200 zł.

Odwaga

Nie da się jednak ukryć, że ROCCAT poszedł w kierunku, w którym nie poszła żadna inna firma i zaprezentowała dosyć innowacyjne podejście do klawiatur biurkowych. Za sam pomysł i chęć zmiany tego nudnego segmentu należy się komplement. Niewykluczone, że pomysł z obsługą urządzeń mobilnych przez bluetooth podchwycą też inne firmy, a sam ROCCAT zacznie wypuszczać jeszcze więcej aplikacji wspierających połączenie telefonu lub tabletu i klawiatury.

Gdybym dosyć mocno korzystał z telefonu podczas pracy lub rozrywki przed komputerem, na pewno rozważyłbym Skeltra w swoich zakupach. Jeśli zdarza się Wam grać i jednocześnie pisać z kimkolwiek na Messengerze lub z użyciem innej aplikacji do tekstowej komunikacji, na pewno docenicie wygodę, jaką oferuje ROCCAT Skeltr. Niemieccy inżynierzy poszli w dobrym kierunku i chętnie przyjrzę się im kolejnym produktom. Oby zaskoczyli mnie równie mocno, jak w przypadku tego modelu.

ROCCAT Skeltr - już nie wytłumaczysz, że nie mogłeś odpisać
Wykonanie70%
Oprogramowanie85%
Podświetlenie60%
Klawisze60%
Dodatkowe funkcje100%
Cena60%
73%Punktacja
Ocena czytelników: (1 Głosuj)
75%

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany